Sosyal Medya:

Çalışma Saatleri

Pzt - Cma, 9:00 - 18:00

Çağrı Merkezi

0312 820 52 02
Ankara Web Tasarım
Ankara Web Tasarım

Ankara Web Tasarım

Ankara web tasarım çevrim içi web sitelerini sizler için SEO odaklı çeşitli konseptlerle üretmekte ve geliştirmektedir. 2010'ların ortasından başlayarak mobil ve tablet tarayıcılara olan talep artmıştır. Dolayısıyla kullanıcı ara yüzleri ve web sitesi düzenleri, içerik yönetim sistemleri gibi web sitesinin genel tasarımını oluşturmak önem kazanmıştır.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, internet sitelerinin görünümü, düzeni ve içeriği üzerinde çalışılması ve geliştirilmesine dayanmaktadır. Bu aşamada düzen, bilginin nasıl organize edildiği ya da sınıflandırıldığını ifade etmektedir. Etkili bir web tasarım için Ankara web tasarım, kullanıcı dostu, estetik açıdan gözü okşayan, her türlü hedef kitle ve marka için uygun web siteleri tasarlamaktadır.

Etkili Web Tasarım

Etkili bir web tasarımında, görünümün yanında en önemli bileşen içeriktir. SEO destekli içeriklerimizle internet sitemizin gelişmesine katkıda bulunmaktayız. Etkili bir web tasarımı:

  • Basitlik: Kullanıcıların rahatlıkla istediği bilgiye ulaşabilmesini sağlamakta en önemli etkendir.
  • Duyarlı ve uyarlanabilir tasarım: masaüstü ve mobil cihazlarda etkin çalışan Web siteleri oluşturmak için en popüler tekniktir. Uyarlanabilir tasarımlarda,  web sitesi içeriği tipik ekran boyutlarına karşılık gelen düzen boyutlarında sabitlenmektedir. Duyarlı tasarımlarda ise bilgiler ekran boyutuna göre dinamik şekilde değişmektedir.

Tutarlı bir düzen, internet sitesi için kullanıcıların ilgisini kaybetmemek için oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle Ankara web yazılım, sizler için çalışmalarını sürdürürken web sitenizin ve içeriklerinin nasıl görüneceği konusunda tam kontrol sağlamaktadır.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

İyi bir web sitesi her şeyden önce hedef kitlenizin genişlemesine ve işinizin büyümesine katkıda bulunmaktadır. Web tasarımının önemini şu şekildedir:

  1. İlk izlenimin oluşturulması: Hedef kitleniz web sitenizi ziyaret ettiğiniz saniyeler içinde değerlendirmede bulunmaktadır. Çekici görünmeyen bir web siteniz varsa ya da trendleri takip edemiyorsa kitlenizi kaybedebilirsiniz.
  2. Arama motoru optimizasyonu (SEO): Birçok web tasarım ünitesi ve uygulaması sayesinde web sitenizin içeriğini yayınlanma şekliniz değişmektedir. Bu durum, arama motorları indeksinde üst sıralarda yer almanızı sağlayan bir faktördür.  Ankara web tasarım, kullanılan kodların SEO dostu olmasına en göstererek sitenizi hazırlamaktadır.
  3. Müşteri hizmetlerinde pozitif izlenim: İnsanlar web sitenizi ziyaret ettiklerinde, nasıl davranacağınıza dair çıkarımlarda bulunabilirler. Web sitenizi özenerek hazırlamazsınız ziyaretçiler, onlara yardımcı olmak için çaba göstermediğinize yönelik düşüncelerde bulunacaktır. Yani, web siteniz verdiğiniz hizmetin dijital yüzünü oluşturmaktadır.
  4. Hedef kitlede güven duygusunun oluşması: Bilgilerin güncel olmaması, istenilen bilgilerin bulunmasında zorlanılması ya da modası geçmiş bir tasarım, müşterilerinizin sitenizi şüpheli veya kötü olarak değerlendirilmesine neden olabilmektedir. Profesyonel tasarlanmış bir web sitesi ise hedef kitlede, doğrudan güven uyandırmakla kalmayıp web sitesi içerisinde daha fazla gezinmesine neden olmaktadır. Bu aşamada, Ankara web tasarım konsept üretme stratejisi ile web sitelerinizde kalıcı hedef kitle oluşturmaktadır.
  5. Rakiplerinizin web tasarımı kullanması: İş dünyasındaki rekabet içinde başarılı olmak istiyorsanız, Her şeyden önce rakiplerinizin zaten bir web tasarımı kullandığını biliyor olmanız gerekmektedir. Kötü bir görsel sunan web sitenizde asla rakiplerinizin önüne geçmeniz mümkün değildir. Siz daha az müşteri adayı çekerken rakiplerinizin daha fazla müşteri adayını elde tutması, pazarlama alanında gerilemenize neden olacaktır.
  6. Markanız için tutarlılık: Hedef kitlenizi genişletmeye çalışırken marka bilinirliği şarttır. Markanız için tutarlılık, sitenizdeki her sayfada her türlü yazı tipi, stil ya da düzenin aynı olması anlamına gelmektedir. Hangi rengin sitede baskın kullanılacağı ve kişilerin nereye odaklanmak isteyeceği de tutarlılık kapsamındadır. Ankara web tasarım sizler için tutarlılık kriterini ön plana çıkartarak sitelerinizi yapılandırmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bir web sitesinde tutarlılık yoksa potansiyel müşteriler daha profesyonel görünen sitelere yönelecektir.