Sosyal Medya:

Çalışma Saatleri

Pzt - Cma, 9:00 - 18:00

Çağrı Merkezi

0850 305 44 71
Ankara Reklam Ajansı
Ankara Reklam Ajansı

İlk olarak Ankara Reklam Ajansı ile ilgili bilgi vermeden önce reklam kelimesinin anlamına bir bakalım. Reklam nedir? Reklam; bir ürünü, bir durumu ya da bir şeyin geniş kitlelere tanıtılması ve duyurulmasıdır. Reklamın beğendirici olması çok önemlidir. O ürünün çok istenmesi ve arzulanması hedeflenmektedir. Reklamı yapılan ürünün alınması ve istenmesi için yazılan yazılar, söylenen sözler ile tanıtılması gerekmektedir. Ürünün sunulması ve tanıtılması aşaması büyük bir uğraş ve çabadan geçmektedir. Uygun içeriklerin hazırlanması için arka planda yoğun ve dikkatli bir çalışma yapılmaktadır. İçeriklerin yazılı ve sözlü hale getirilip cebrettirici olması, kaliteli hale getirilmesi titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkmaktadır. İçeriklere uygun görsellerin, müziklerin seçilmesiyle reklamı çekici hale getirmek, beğendirmek amacıyla kurulan kuruluşlar vardır. Bu işi uzman ellerle yapmak doğru adımlar atmanızı sağlayacaktır. Hedefe giderken bir amaç gütmek ve bu amaca uygun ölçütler belirlemek, belirlenen ölçütlere de uygun hamleler yapmak ajansların işidir. Bir şeyin üzerine dikkat çekmek, insanları belli bir davranışa yöneltip, belli bir fikre karşı ikna etmeye çabalamak istiyorsanız Ankara Reklam Ajansı olarak belli başlı araştırmalar yapabilirsiniz. Biraz da bir reklamda olması gerekenleri inceleyelim.

Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Hedef kitle dediğimiz durum, reklamını yaptığımız ürünü ya da fikri satın olacak kişilerdir. Ürünü veya fikri satın almayan ancak satın almaya karar verenler dahi hedef kitle içerisine girmektedir. Bununla beraber, reklamı yapılan ürünün alınmasını etkileyen kişilerde hedef kitleye girmektedir. Bunlar çocuklar, kadınlar, erkekler ve arkadaşlar olabilir. Ankara Reklam Ajansı olarak tüm reklam içerikleri hedef kitlelere uygun hazırlanmaktadır. Burada bakmamız gereken durumlar arasında yaş, cinsiyet, meslek, ilgi alanları, gelir düzeyleri, düşünsel alanlarındır. Ürünle ilgili bilgi verebilmek için bunlar göz önüne alınmalıdır. Diğer bakmamız gereken tüketicilerin firma hakkındaki düşünceleridir. Firma farkındalık seviyesini nasıl ve ne şekilde oluşturmuştur? Tüketiciyi ikna etmek için kullanılan ürünler, teklifler, tüketici de bir farkındalık oluşturmalıdır. Ürüne karşı duyduğu ve duyacağı arzuyu harekete geçirmelidir. İlgi çekici cazip tekliflerle reklamlar tüketiciye sunulmalıdır. Aynı zamanda tanıtılan ürünün günlük kullanımdaki pratikliği de önemlidir. Tüketiciye bir değer katmalı ve kattığı değeri tüketici de fark etmelidir.

 

Kaynak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Tanıtılacak veya sunulacak olan reklamın iyi analiz edilmesi gerekir. Analiz edilecek durumlar, hedef kitle, ulaşacağı kaynak ve bütçedir. Reklamın yayınlanması için seçilebilecek aktarımlar ise radyo, televizyon, gazete, billboard, dergi, sosyal medya, postadır. Bu araçlar belirlendikten sonra reklamın ne zaman yayınlanacağı belirlenmelidir. Bu işlemler gerçekleştikten sonra marka ön plana çıkacak ve dikkat çekiciliği artacaktır. Yapılan her türlü reklam ve kullanılan araçlar reklamın kar oranını yükseltmektedir. Ankara Reklam Ajansı, reklam ajansları bu konularda uzman ve tecrübeli kuruluşlardır.


Reklam Mesajı

Reklam mesajının tam manasıyla anlamına bakmak gerekirse reklamı yapılan ürünün özellikleri, değeri ve bunların yazılı ya da görsel içeriklerle bütünleştirilmesidir. Reklamı yapılacak olan ürünün ya da fikrin rakiplerinden ayrıştırıcı özellikleri belirlenip ona göre içerikler hazırlanmalıdır. Rakiplerinden fark yaratan özellikler ön plana çıkartıldığında reklam niteliği daha da artmış olacaktır. Hedef kitle ürünü nasıl değerlendirmek istiyorsa reklam ajansları da o şekilde bir yön bulmuş oluyorlar. Ürünü daha önce kullanmış veya denemiş birileri varsa ürüne tanıklık etmiş oluyorlar böylelikle güvenilirlik de artmış oluyor. Ayrıca ünlü kişilerin veya toplumca takdir gören insanların reklamlarda oynatılması ikna edicilik oranını artırmaktadır. Reklamlarda yapılan karşılaştırmalar reklamın ilgi çekiciliğini artırmaktadır. Eğer reklam vermek istiyor ve bu işi profesyonelce yaptırmanın avantajlarının farkındaysanız bu işi tecrübeli kişilerle yapmanızda fayda vardır. a reklamlarınız için en iyi seçenek olacaktır.